Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Mäntyharju 06.04.2019

TULOKSET

Tulostettu 08.04.2019 7:56

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

buhund tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Vaalebjønn's Tb Toivo, Tuija Jaakonsaari, Mikkeli

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Korvenkiertäjän Rilla Ruusa, Ari Mikkonen, Joensuu
SERT NARTTU
Korvenkiertäjän Rilla Ruusa, Ari Mikkonen, Joensuu

islanninlammaskoira tuomari: Paula Rekiranta SUOMI

ROP
Rastihaukun Unnusta Gnepjasdtr, Kirsi Kauhanen, Kuortti
VSP
Turnukan Oskar, Nea Taipale & Tiia Taipale, Laksiainen
ROP pentu
Rastihaukun Pjatla, Tuija Syrjäläinen, Mikkeli
ROP veteraani
Punapihlajan Gnepja, Tuija Syrjäläinen, Mikkeli
SERT NARTTU
Rastihaukun Unnusta Gnepjasdtr, Kirsi Kauhanen, Kuortti

jämtlanninpystykorva tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Käskyttäjän Pamela, Tapio Hämäläinen & Mia Hämäläinen, Voikoski
VSP
Saarikaisen Petljakov, Anna Paananen & Mikko Paananen, Suonenjoki
ROP veteraani
Karhunkerääjän Tupolev, Anna Paananen, Suonenjoki
SERT UROS
Saarikaisen Petljakov, Anna Paananen & Mikko Paananen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Käskyttäjän Pamela, Tapio Hämäläinen & Mia Hämäläinen, Voikoski

karjalankarhukoira tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Raivosuon Nuka, Kalle Nummelin, Vaajakoski
ROP veteraani
Kilper Ukko, Juha Kinnunen, Sorsakoski
SERT UROS
Raivosuon Nuka, Kalle Nummelin, Vaajakoski

lapinporokoira tuomari: Paula Rekiranta SUOMI

ROP
Jahkkas Gangsteri, Mari Lackman, Lieksa
VSP
Kieputelman Ahkera Alma, Tanja Pöyhönen, Kylänlahti
ROP veteraani
Hagassessan Bling-Bling, Outi Koponen, Lahti
ROP kasvattaja
Jahkkas, Terhi Uski, Lappeenranta
SERT UROS
Jahkkas Gangsteri, Mari Lackman, Lieksa
SERT NARTTU
Kieputelman Ahkera Alma, Tanja Pöyhönen, Kylänlahti

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Redbergslunds Ville, Hanna Virtanen & Satu Vuorinen, Nastola
VSP
Wäliharjun Lapsen Likka, Heli-Maija Heikkinen & Kirsi Liikonen, Pilpala
SERT UROS
Redbergslunds Ville, Hanna Virtanen & Satu Vuorinen, Nastola
SERT NARTTU
Wäliharjun Lapsen Likka, Heli-Maija Heikkinen & Kirsi Liikonen, Pilpala

pohjanpystykorva tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Punapippurin Talismaani, Niko Karvinen, Mikkeli
SERT UROS
Punapippurin Talismaani, Niko Karvinen, Mikkeli

suomenlapinkoira tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Usvatassun Aikavintiö, Tiina Soininen, Kortejoki
VSP
Usvatassun Idäntuliunikko, Tiina Soininen & Irma Ylönen, Kortejoki
ROP pentu
Jupinoiva Akantakku, Johanna Vahlman, Korpikoski
ROP veteraani
Dagolas Ferrari, Pirjo Karhula, Hasula
SERT UROS
Eisenfest Rock Me, Annina Vallittu, Haapakoski
SERT NARTTU
Usvatassun Idäntuliunikko, Tiina Soininen & Irma Ylönen, Kortejoki

suomenpystykorva tuomari: Marja Talvitie SUOMI

ROP
Mehtäkaverin Phoebe, Jakob Kukowski, Koikkala
VSP
Omun Jura, Arto Paajanen, Mikkeli
SERT UROS
Omun Jura, Arto Paajanen, Mikkeli
SERT NARTTU
Mehtäkaverin Phoebe, Jakob Kukowski, Koikkala